collapse

* Simple Portal Archived Forum

This is an Archive Forum.

The content in this forum may be out-of-date or have been superseded by newer information, and links in forum pages to other sites may not work.
This forum contains archives for future reference.

Visit our thread at Simple Machines Forum for current support.

SMF 2.1 users: EhPortal is a ported version of Simple Portal specifically designed for the SMF 2.1 branch.
Please visit web-develop.ca to download EhPortal and for its support.

* User Info

Welcome, Guest. Please login or register.

* Who's Online

• Dot Guests: 437
  • Dot Hidden: 0
  • Dot Users: 0

There aren't any users online.

* Sohbet Kutusu

Refresh History
  • Destek için kullanmay?n!
  • akorkut: Ama desteklerinizi de bekliyoruz.
    November 18, 2016, 08:41:36 AM
  • akorkut: grafitus hocam, yaklaşık 10 yıl.. smf, sp,  sizin ve diğer paylaşımseverin çalışmalarınızl bize destek oldu. Herşey için çok teşekkür ederiz.
    November 18, 2016, 08:40:38 AM
  • grafitus: Merhabalar herkese. Uzun zaman oldu, hayatlar değişti. Vakit ayıramaz olduk. SMF ve SimplePortal'ın yeri farklı olsa da artık aktif olmadıkları aşikar. Belki bir gün yeniden forumlar doğar. :)) Sevgilerle.
    November 18, 2016, 08:26:32 AM
  • tc bolubeyi: gelen giden yok pek
    July 31, 2016, 02:52:53 PM
  • tekniker974: Neredeyse 1 sene olmuş
    May 12, 2016, 01:05:50 AM
  • tekniker974: Günaydın
    May 12, 2016, 01:05:19 AM
  • tc bolubeyi: merhaba dostlara
    August 28, 2015, 08:56:04 AM
  • mert1i: ker alaka
    August 03, 2015, 10:07:49 AM
  • sonkalem: sa
    July 14, 2015, 03:27:51 PM
  • tc bolubeyi: sağolun ben de iyi allaha şükür
    June 10, 2015, 05:52:54 PM
  • mkuru: Teşekkürler Hasan Bey. Sizi sormalı
    May 27, 2015, 02:53:43 AM
  • tc bolubeyi: selam dostlar nasılsınız
    May 23, 2015, 06:52:15 PM
  • streetfire: Ben seviyorum.
    May 01, 2015, 03:39:22 PM
  • streetfire: Valla bilmiyorum. Sitemde çok kullanıyorum.
    May 01, 2015, 03:39:14 PM
  • mkuru: Evet haklısın
    April 03, 2015, 08:23:32 AM
  • mert1i: portalın en çok istenen ama en aaz talep gören kısmı bu chat
    April 01, 2015, 07:35:31 AM
  • mert1i: Selamun aleyküm ahali..
    January 27, 2015, 05:20:06 AM
  • tekniker974: a.s.
    August 12, 2014, 03:22:53 PM
  • delirium: S.a
    August 02, 2014, 10:24:22 AM
  • tekniker974: :nervous-happy:kimse yok
    July 15, 2014, 01:19:26 PM

* Recent Posts

Adding Forums Button to Nav bar by jirapon
[August 01, 2019, 09:07:12 AM]

Re: Board Icons by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 04:03:41 PM]

MOVED: Czech translation???? by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 03:04:51 PM]

Board Icons by jirapon
[July 30, 2019, 07:28:44 AM]

Re: Thankyou Simpleportal, by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 29, 2019, 09:41:29 AM]

If you're interested in helping other members with support requests, consider joining the Community Support Helpers group.

Author Topic: Simple Portalı Yükledikten Sonra Google Bot Gelmedi  (Read 8906 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ttksel

• Semi Newbie
  • *
    • Milliyetçi Hareketin Yükselen Gücü !
  • SMF Version: 1.1.10
  • SP Version: 2.3.1
Simple Portalı Yükledikten Sonra Google Bot Gelmedi
« on: November 10, 2009, 08:26:21 AM »
Merhaba arkadaşlar,
simple portalı 4 kasımda yükledim ve hala o zamandan bu yana google bot anasayfamı indekslemedi.
Normalde eski indeks dosyama eklediğim meta taglarla iki günde bir google bot siteme geliyordu şimdi ise 6 gün oldu hala gelmedi.
Smf forumun temasında ki index.template.php dosyasında ki meta taglarda işe yaramıyor sanırım onlarda da baktığım kadarıyla ayın üçünden sonra indekslenen sayfa yok.Simple portalın neresine meta kodlarını eklemeliyim ki durum düzelsin. Önerilerinizi bekliyorum.

Offline rolcevi

• Semi Newbie
  • *
Re: Simple Portalı Yükledikten Sonra Google Bot Gelmedi
« Reply #1 on: November 11, 2009, 01:27:22 PM »
ben bu konuyu iyice araştırdım ve portal kullanmanın indexlenme sayısını, botların gelme oranını azaltacağını öğrendim. Buna bi çözüm bulunursa gercekten cok iyi olur!!

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
  • just looking for own old energy
  • SMF Version: None
  • SP Version: None
« Reply #2 on: November 11, 2009, 02:00:38 PM »
ben bu konuyu iyice araştırdım ve portal kullanmanın indexlenme sayısını, botların gelme oranını azaltacağını öğrendim. Buna bi çözüm bulunursa gercekten cok iyi olur!!

Nerden böyle saçma bir yargıyı öğrendiğini merak ettim? Kişilsel görüşümü söylemem gerekirse portalda kısa tanıtıcı makaleler yer alıyor. Forumdan ayrı bir olay. Foruma zararı olmaz, SEO'ye da yararı belki yoktur. Ancak ziyaretçiler için ilgi çekici şeyler eklyebilirsiniz vs...

Ve SimplePortal Google, Yahoo!, Bing gibi arama motorları botları için bir engelleme getirmiyor. Sitenizle ve sizle alakalı sorunları lütfen SimplePortal'a yüklemeyiniz.

Son olarak SimplePortal'ı size kimse zorla kurun demiyor. İhtiyaçlarınızı karşılayamıyorsa, betiği hakkında -kötü- şüpheleriniz varsa, kullanmayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
my modsI don't reply support PMs. Please use support forums.

Offline rolcevi

• Semi Newbie
  • *
« Reply #3 on: November 11, 2009, 03:17:15 PM »
Saçma dediğiniz fikri Simplemachines sitesinden öğrendim ve burada arkadaşa yardımcı olabilmek adına dile getirdim. Neyi kullanıp kullanmayacağıma da ben karar veririm arkadaşım rahat ol sen...!

Offline ttksel

• Semi Newbie
  • *
« Reply #4 on: November 12, 2009, 05:50:02 AM »
bu konuyu  googleın webmaster sitesine de yazdım yeni bir sitemap hazırlayıp tanıtırsan düzelir dediler ancak portalın googledaki önbelleğine bir gün bakıyorum 2 kasım olmuş bir gün bakıyorum 8 kasım olmuş sürekli değişiyor ama geriye doğru gidiyor

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
« Reply #5 on: November 12, 2009, 09:32:55 AM »
Saçma dediğiniz fikri Simplemachines sitesinden öğrendim ve burada arkadaşa yardımcı olabilmek adına dile getirdim. Neyi kullanıp kullanmayacağıma da ben karar veririm arkadaşım rahat ol sen...!

Öncelikle lütfen yazılarınızda kimseye karşı ünlem kullanmayın. Burda karşılıklı yazışıyoruz. Olayı tartışmaya götürmeyin...

Ve sadece size bir örnek vereceğim bu konuda. İmzamdaki SimplePortal destek sitesi Google'de "simpleportal" diye arattığınızda, ilk 3. sırada çıkıyor (Dalgalanmalar olabilir). smftr.com, simplemachines.org gibi yıllanmış Google tarafından önemsenen ve SimplePortal kurulu olmayan sitelerden daha üstte. Bunu göre bir doğru orantı kurun isterseniz...

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
  • SMF Version: 2.0.15
  • SP Version: 2.3.7
« Reply #6 on: November 12, 2009, 10:38:11 AM »
SimplePortal'ın SEO açısından olumsuz bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Gördüğünüz gibi bu sitede de sizin kullandığınız modifikasyonu kullanıyoruz ve açtığınız bu konu bile var Google'da:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=Simple+Portal%C4%B1+Y%C3%BCkledikten+Sonra+Google+Bot+Gelmedi&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=f&oq=Simple+Portal%C4%B1+Y%C3%BCkledikten+Sonra+Google+Bot+Gelmedi&fp=11fa6f46813681ba

Aynı şekilde simplemachines.org sitesi de forum ana sayfasını site ana sayfası olarak kullanmıyor, ama Google ile bir sorunu yok.

Eğer aksini iddia ediyorsanız yaptığınız araştırmayı ve elde ettiğiniz sonuçları paylaşabilirsiniz.
And slowly, you come to realize... It's all as it should be...

Offline fovist

• Newbie
  • SMF Version: 1.1.9
  • SP Version: 2.2.2
« Reply #7 on: November 12, 2009, 01:35:39 PM »

Bunu kim söylemiş merak ettim. Googleın sahibi falan mı :)
Bilimsel bir açıklama mı yaptı, yoksa yuvarlak ve genel geçer bir tahminde mi bulundu.

robots.txt dosyasında anasayfayı engellemedikten sonra veya noindex, nofllow meta tagını kullanmadıktan sonra google anasayfaya neden gelmesin. Geliyor da sen mi görmüyorsun acaba? Tek sayfalık bir şey zaten portal.

Offline tc bolubeyi

• Sr. Member
    • temrinlerim.org
  • SMF Version: 2 RC3
  • SP Version: 2.3.3
« Reply #8 on: November 12, 2009, 03:56:40 PM »
spnin idexleri engellediği falan yok. benim kendi sitem için sp öncesi ve sonrası farketmedi. sp demek + özellik demek zaten. sitenize + özellikler getiriyor.

Offline rolcevi

• Semi Newbie
  • *
« Reply #9 on: November 13, 2009, 03:33:25 AM »
Ya sırf tartışma ortamı olsun diye fikir belirten arkadaş var yada yazılan mesajı doğru düzgün okumadan cevap yazan. Ben google Sp ' yi indexlemiyor yazmış mıyım orada? Demek istediğim sadece Portalda bulunanlar forumdakilerin çok kısa bir özeti ve Portal olunca ön sayfada asıl indexlenmesi gereken Forum ikinci planda kalıyor!! Zaten botlara baktığımda karşısında yazan genelde şu; "PORTALI GÖRÜNTÜLÜYOR". Bu ne demek? Yani asıl indexlenmesi gereken Forum ikinci planda kaldı ve Portal olmadan önce indexlendiği kadar indexlenmiyor! Umarım bu kez anlatabildim.

Offline Alcapone

• Newbie
  • SMF Version: 2 RC1
  • SP Version: 2.2
« Reply #10 on: November 17, 2009, 10:31:17 AM »
Belki bilgi olur diye yaziyorum:

baska bir domain adiyla bir hosta baska bir sitenin tasarimini yapiyorum portallari deniyorum simpleportal dahil ve daha bir makale yazmamama ragmen google amca ziyaret etmis ve hatta zararli kod bile bulmus sagolsun :) ve domaini gecici karalisteye bile almis :) neyse ben sanirim galeri modundaki bir hatadan saniyorum kod resimlerle ilgili bir kod pieere.com sitesenden alinti yapmismis :)

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
  • SMF Version: 2.0.15
  • SP Version: 2.3.7
« Reply #11 on: November 17, 2009, 12:49:57 PM »
Ya sırf tartışma ortamı olsun diye fikir belirten arkadaş var yada yazılan mesajı doğru düzgün okumadan cevap yazan. Ben google Sp ' yi indexlemiyor yazmış mıyım orada? Demek istediğim sadece Portalda bulunanlar forumdakilerin çok kısa bir özeti ve Portal olunca ön sayfada asıl indexlenmesi gereken Forum ikinci planda kalıyor!! Zaten botlara baktığımda karşısında yazan genelde şu; "PORTALI GÖRÜNTÜLÜYOR". Bu ne demek? Yani asıl indexlenmesi gereken Forum ikinci planda kaldı ve Portal olmadan önce indexlendiği kadar indexlenmiyor! Umarım bu kez anlatabildim.

SimplePortal'ın SEO açısından olumsuz bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Gördüğünüz gibi bu sitede de sizin kullandığınız modifikasyonu kullanıyoruz ve açtığınız bu konu bile var Google'da:

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=Simple+Portal%C4%B1+Y%C3%BCkledikten+Sonra+Google+Bot+Gelmedi&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=f&oq=Simple+Portal%C4%B1+Y%C3%BCkledikten+Sonra+Google+Bot+Gelmedi&fp=11fa6f46813681ba

Aynı şekilde simplemachines.org sitesi de forum ana sayfasını site ana sayfası olarak kullanmıyor, ama Google ile bir sorunu yok.

Eğer aksini iddia ediyorsanız yaptığınız araştırmayı ve elde ettiğiniz sonuçları paylaşabilirsiniz.
And slowly, you come to realize... It's all as it should be...

Offline ttksel

• Semi Newbie
  • *
« Reply #12 on: December 01, 2009, 12:45:48 PM »
merhaba arkadaşlar,
size şuanki durumu aktarayım.
Biraz daha araştırdım google yardım forumuna vs. baktım sonuç olarak büyük ihtimal sandboxa düştü sitem.Çünkü çok erken bir biçimde link değişimi aldım prli sitelerden facebooktan ve diğer sosyal sitelerdende sürekli bir ziyaretçi geldiği için sanırım bu hızlı gelişme googleın pek hoşuna gitmedi ve sandboxa düşürdü sitemi . prli linklerin bir kısmını kaldırdım ama hala sandboxtayım.İnş. tez zamanda kurtulacağım bundan :)

Offline regal

• Semi Newbie
  • *
« Reply #13 on: May 17, 2010, 10:42:40 AM »
Portalı nasıl kullanıyorsanız ?
1. Portalı düzeniliyorum. Süs olarak kullanıyorum.
Eğer böyle kullanıyorsanız. Aynı şeylerin tekrar tekrar indexlenmesini beklemiyeceksiniz.
2. Portalı devamlı değişen bir şekilde kullanıyorum.
Eğer böyle kullanıyorsanız. Sayfaya gelen spider lar. Tek vuruşla sizi indexe taşıyor. Hiç bir yere takılmıyorlar.
İçeri geçemedim, time out a denk geldim, internet gitti vs. vs. gibi sorunları olmuyor spider ların. 
Spider geliyor. Yıka ve çık yapıyor.   ;D

Offline kimyaci

• Full Member
    • Forumigo8navigation
  • SMF Version: 2.0.7
  • SP Version: 2.3.5
« Reply #14 on: May 19, 2010, 10:06:59 AM »
Benim forum SMF RC2 SEO4 kuruludur.Ayrıca Google Tagget kurdum.en son SimplePortal'ı kurdum.Bir ay oldu sanırım kuralı,şu ana kadar robotlar forumumdan vazgeçmediler.Konuları indexliyorlar.Arkadaşlarında yazmış olduğu gibi  indexlememelerinin farklı bir sebebi vardır.
SMF 2.0.7 HabboArtv1, Default Themes.

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
« Reply #15 on: May 28, 2010, 03:20:48 PM »
Bla bla bla diye uzar, gider... Arkadaşımız zaten geliştirilmesi durdurulmuş bir portal olan MkPortal'ı kullanmaya karar kılmış.