collapse

* Simple Portal Archived Forum

This is an Archive Forum.

The content in this forum may be out-of-date or have been superseded by newer information, and links in forum pages to other sites may not work.
This forum contains archives for future reference.

Visit our thread at Simple Machines Forum for current support.

SMF 2.1 users: EhPortal is a ported version of Simple Portal specifically designed for the SMF 2.1 branch.
Please visit web-develop.ca to download EhPortal and for its support.

* User Info

Welcome, Guest. Please login or register.

* Who's Online

• Dot Guests: 526
  • Dot Hidden: 0
  • Dot Users: 0

There aren't any users online.

* Sohbet Kutusu

Refresh History
  • Destek için kullanmay?n!
  • akorkut: Ama desteklerinizi de bekliyoruz.
    November 18, 2016, 08:41:36 AM
  • akorkut: grafitus hocam, yaklaşık 10 yıl.. smf, sp,  sizin ve diğer paylaşımseverin çalışmalarınızl bize destek oldu. Herşey için çok teşekkür ederiz.
    November 18, 2016, 08:40:38 AM
  • grafitus: Merhabalar herkese. Uzun zaman oldu, hayatlar değişti. Vakit ayıramaz olduk. SMF ve SimplePortal'ın yeri farklı olsa da artık aktif olmadıkları aşikar. Belki bir gün yeniden forumlar doğar. :)) Sevgilerle.
    November 18, 2016, 08:26:32 AM
  • tc bolubeyi: gelen giden yok pek
    July 31, 2016, 02:52:53 PM
  • tekniker974: Neredeyse 1 sene olmuş
    May 12, 2016, 01:05:50 AM
  • tekniker974: Günaydın
    May 12, 2016, 01:05:19 AM
  • tc bolubeyi: merhaba dostlara
    August 28, 2015, 08:56:04 AM
  • mert1i: ker alaka
    August 03, 2015, 10:07:49 AM
  • sonkalem: sa
    July 14, 2015, 03:27:51 PM
  • tc bolubeyi: sağolun ben de iyi allaha şükür
    June 10, 2015, 05:52:54 PM
  • mkuru: Teşekkürler Hasan Bey. Sizi sormalı
    May 27, 2015, 02:53:43 AM
  • tc bolubeyi: selam dostlar nasılsınız
    May 23, 2015, 06:52:15 PM
  • streetfire: Ben seviyorum.
    May 01, 2015, 03:39:22 PM
  • streetfire: Valla bilmiyorum. Sitemde çok kullanıyorum.
    May 01, 2015, 03:39:14 PM
  • mkuru: Evet haklısın
    April 03, 2015, 08:23:32 AM
  • mert1i: portalın en çok istenen ama en aaz talep gören kısmı bu chat
    April 01, 2015, 07:35:31 AM
  • mert1i: Selamun aleyküm ahali..
    January 27, 2015, 05:20:06 AM
  • tekniker974: a.s.
    August 12, 2014, 03:22:53 PM
  • delirium: S.a
    August 02, 2014, 10:24:22 AM
  • tekniker974: :nervous-happy:kimse yok
    July 15, 2014, 01:19:26 PM

* Recent Posts

Adding Forums Button to Nav bar by jirapon
[August 01, 2019, 09:07:12 AM]

Re: Board Icons by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 04:03:41 PM]

MOVED: Czech translation???? by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 03:04:51 PM]

Board Icons by jirapon
[July 30, 2019, 07:28:44 AM]

Re: Thankyou Simpleportal, by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 29, 2019, 09:41:29 AM]

Welcome to SimplePortal.net! You can download SimplePortal from the Downloads Area!

Author Topic: birkaç önemli soru  (Read 4590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MaTh1ens

• Semi Newbie
  • *
  • SMF Version: 1.1.9
  • SP Version: 2.2.2
birkaç önemli soru
« on: June 21, 2009, 11:03:44 AM »
forumu alt domaine kurdum.Sadece portalın ana dizinde açılması için ne yapabilirim?Ayrıca ana dizine aldığım zaman forum alt domainde olduğu için giriş çıkışlarda herhangi bir problem olur mu?

Blokların kopyalarını oluşturabiliyormuyuz?Yani son forum konularını gösteren blogtan 2 tane gibi.Birinde sadece 1 kategoriyi diğerinde ise tüm konuları göstersin gibi...

Gördüğüm kadarıyla haberlerde resimler otomatik olarak küçülüyor.Peki haberlerde resim eklediğim zaman resim solda yazı sağ tarafta olacak şekilde ayarlayabilirmiyiz?

Portal için köşe yazarları modülü varmıdır?Yok ise bunu yapabilmem için ne tavsiye edersiniz?

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
  • SMF Version: 2.0.15
  • SP Version: 2.3.7
Re: birkaç önemli soru
« Reply #1 on: June 21, 2009, 11:19:46 AM »
Öncelikle hoş geldiniz.

forumu alt domaine kurdum.Sadece portalın ana dizinde açılması için ne yapabilirim?Ayrıca ana dizine aldığım zaman forum alt domainde olduğu için giriş çıkışlarda herhangi bir problem olur mu?

SimplePortal "Standalone" dediğimiz forumdan ayrı olarak çalışma şeklini destekliyor. Bunun için yapmanız gereken:

1) Forum ana dizininizdeki SPStandalone.php dosyasını indirin.
2) Dosyadaki $forum_dir = 'full/path/to/forum'; kodların forumunuzun bulunduğu dizine göre düzenleyin. Bu aşamada Admin > Sunucu Ayaları bölümündeki dizinlerden yararlanabilirsiniz.
3) SPStandalone.php dosyasının adını istediğiniz şekilde düzenleyin, index.php olabilir örneğin.
4) Admin > SimplePortal > Portal modu seçeneğini Bağımsız olarak değiştirin.
5) Admin > SimplePortal > Bağımsız mod adresi seçeneğini portalın görünmesini istediğiniz adres olarak ayarlayın. Sizin için: http://futbolturkiye.org/index.php

Giriş çıkışlarda sorun olmayacaktır. Eğer sorun yaşarsanız, Admin > Sunucu Ayarları bölümünde "subdomain independent cookies" (Türkçesini hatırlayamadım) özelliğini aktifleştirmeniz durumunda sorun olmamalı.

Blokların kopyalarını oluşturabiliyormuyuz?Yani son forum konularını gösteren blogtan 2 tane gibi.Birinde sadece 1 kategoriyi diğerinde ise tüm konuları göstersin gibi...

SPortal1-1.php dosyasındaki blok kodlarını düzenleyerek bir PHP bloğu içinde kullanabilirsiniz. Detayları sağlarsanız bununla ilgili de yardımcı olabilirim.

Gördüğüm kadarıyla haberlerde resimler otomatik olarak küçülüyor.Peki haberlerde resim eklediğim zaman resim solda yazı sağ tarafta olacak şekilde ayarlayabilirmiyiz?

SPortal1-1.php

Code: (Bul) [Select]
possible_images[i].width = 300;
Code: (Değiştir) [Select]
possible_images[i].width = 300;
possible_images[i].align = "right";

Portal için köşe yazarları modülü varmıdır?Yok ise bunu yapabilmem için ne tavsiye edersiniz?

Önümüzdeki sürümlerde mevcut makale sisteminin bunu da karşılayacak duruma geleceğini umuyorum. O zamana kadar SMF Articles modifikasyonunu kullanabilirsiniz:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1354

Bu modifikasyon için blok kodlarını da bu forumda bulabilirsiniz.
And slowly, you come to realize... It's all as it should be...

Offline MaTh1ens

• Semi Newbie
  • *
« Reply #2 on: June 21, 2009, 12:02:15 PM »
Dediğiniz gibi anadizine aldım.Sunucu ayarlarından bağımsız domainler için cookie özelliğini açtım.Fakat portalda login oluyorum foruma gidiyor ama tekrar portal a döndüğümde tekrar giriş paneli görünüyor.
Blogları kopyalamak derken şunu kastettim.Örneğin vbadvanced portal da herhangi bir bloktan 2 tane kullanabiliyoruz.Bunun içinse hangi bloğun kopyasını oluşturmak istiyorsak seçip kopyasını oluştur diyoruz ve 2. bloğa istediğimiz kategorinin id sini girip oradaki içeriği gösteriyoruz.

Resim boyutlandırma ve sola yaslama işlemini gerçekleştirdim.Yanlız yazıların üstünde 1-2 satırlık boşluk oluştu.Resmin tam ortasından başlıyor yazı.Bunu nasıl halledebiliriz?
Örnek : http://www.futbolturkiye.org/index.php?sa=news;start=6

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
« Reply #3 on: June 21, 2009, 12:11:11 PM »
Dediğiniz gibi anadizine aldım.Sunucu ayarlarından bağımsız domainler için cookie özelliğini açtım.Fakat portalda login oluyorum foruma gidiyor ama tekrar portal a döndüğümde tekrar giriş paneli görünüyor.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Çerezlerinizi temizleyerek tekrar deneyin. Ben forumunuza üye olarak denediğimde bir sorun yaşamadım.

Blogları kopyalamak derken şunu kastettim.Örneğin vbadvanced portal da herhangi bir bloktan 2 tane kullanabiliyoruz.Bunun içinse hangi bloğun kopyasını oluşturmak istiyorsak seçip kopyasını oluştur diyoruz ve 2. bloğa istediğimiz kategorinin id sini girip oradaki içeriği gösteriyoruz.

Bir blok türünden sınırsız sayıda oluşturabilirsiniz. Ama son konular bloğu için gösterilecek kategorileri -şu an için- seçemediğinizden dolayı PHP bloğu ile yapabilirsiniz ancak.

Resim boyutlandırma ve sola yaslama işlemini gerçekleştirdim.Yanlız yazıların üstünde 1-2 satırlık boşluk oluştu.Resmin tam ortasından başlıyor yazı.Bunu nasıl halledebiliriz?
Örnek : http://www.futbolturkiye.org/index.php?sa=news;start=6

Çünkü normal mesajda yazı ile resim arasında iki satır boşluk var, yani <br />.

Bu modifikasyon ile daha güzel neticler alabilirsiniz:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=437
« Last Edit: June 21, 2009, 12:14:21 PM by [SiNaN] »

Offline MaTh1ens

• Semi Newbie
  • *
« Reply #4 on: June 21, 2009, 12:22:43 PM »
teşekkür ederim şimdi hiçbir sorun kalmadı.Yanlız şöyle enteresan bir sorum olacak.
Anasayfa da gösterdiğim haberler için 1 den fazla kategori seçebilirmiyim? Ve aynı zamanda haberlerde sadece yöneticilerin eklediği haberleri gösterebilirmiyim?

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
  • just looking for own old energy
  • SMF Version: None
  • SP Version: None
« Reply #5 on: June 21, 2009, 02:06:58 PM »
1. sorunuz: Şuan için öyle bir özellik yok. Ancak ileriki sürümlerde Sinan Abi gerekli görürse ekleyebilir..
2. sorunuz: Şöyle bir mantıkla yapılabilir;
   o Öncelikle bir bölüm açarsınız sadece yöneticilerin konu açabilirdiği..
   o Daha sonra SimplePortal'a bir adet Bölüm Haberleri bloğu oluşturun. Ve oraya o oluşturduğunuz bölümün IDini verin.
Şimdilik böyle yapılabilir..
my modsI don't reply support PMs. Please use support forums.

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
« Reply #6 on: June 29, 2009, 10:56:37 AM »
teşekkür ederim şimdi hiçbir sorun kalmadı.Yanlız şöyle enteresan bir sorum olacak.
Anasayfa da gösterdiğim haberler için 1 den fazla kategori seçebilirmiyim? Ve aynı zamanda haberlerde sadece yöneticilerin eklediği haberleri gösterebilirmiyim?

İkisi de şu an için mümkün değil. Fakat 2.3 sürümünde istenilen bölümden seçebileceksiniz habeleri.

Şu an için makale sistemini kullanabilirsiniz. Makaleler özelliğinde gösterilecek konuları kendiniz seçiyorsunuz.