collapse

* Simple Portal Archived Forum

This is an Archive Forum.

The content in this forum may be out-of-date or have been superseded by newer information, and links in forum pages to other sites may not work.
This forum contains archives for future reference.

Visit our thread at Simple Machines Forum for current support.

SMF 2.1 users: EhPortal is a ported version of Simple Portal specifically designed for the SMF 2.1 branch.
Please visit web-develop.ca to download EhPortal and for its support.

* User Info

Welcome, Guest. Please login or register.

* Who's Online

• Dot Guests: 307
  • Dot Hidden: 0
  • Dot Users: 0

There aren't any users online.

* Sohbet Kutusu

Refresh History
  • Destek için kullanmay?n!
  • akorkut: Ama desteklerinizi de bekliyoruz.
    November 18, 2016, 08:41:36 AM
  • akorkut: grafitus hocam, yaklaşık 10 yıl.. smf, sp,  sizin ve diğer paylaşımseverin çalışmalarınızl bize destek oldu. Herşey için çok teşekkür ederiz.
    November 18, 2016, 08:40:38 AM
  • grafitus: Merhabalar herkese. Uzun zaman oldu, hayatlar değişti. Vakit ayıramaz olduk. SMF ve SimplePortal'ın yeri farklı olsa da artık aktif olmadıkları aşikar. Belki bir gün yeniden forumlar doğar. :)) Sevgilerle.
    November 18, 2016, 08:26:32 AM
  • tc bolubeyi: gelen giden yok pek
    July 31, 2016, 02:52:53 PM
  • tekniker974: Neredeyse 1 sene olmuş
    May 12, 2016, 01:05:50 AM
  • tekniker974: Günaydın
    May 12, 2016, 01:05:19 AM
  • tc bolubeyi: merhaba dostlara
    August 28, 2015, 08:56:04 AM
  • mert1i: ker alaka
    August 03, 2015, 10:07:49 AM
  • sonkalem: sa
    July 14, 2015, 03:27:51 PM
  • tc bolubeyi: sağolun ben de iyi allaha şükür
    June 10, 2015, 05:52:54 PM
  • mkuru: Teşekkürler Hasan Bey. Sizi sormalı
    May 27, 2015, 02:53:43 AM
  • tc bolubeyi: selam dostlar nasılsınız
    May 23, 2015, 06:52:15 PM
  • streetfire: Ben seviyorum.
    May 01, 2015, 03:39:22 PM
  • streetfire: Valla bilmiyorum. Sitemde çok kullanıyorum.
    May 01, 2015, 03:39:14 PM
  • mkuru: Evet haklısın
    April 03, 2015, 08:23:32 AM
  • mert1i: portalın en çok istenen ama en aaz talep gören kısmı bu chat
    April 01, 2015, 07:35:31 AM
  • mert1i: Selamun aleyküm ahali..
    January 27, 2015, 05:20:06 AM
  • tekniker974: a.s.
    August 12, 2014, 03:22:53 PM
  • delirium: S.a
    August 02, 2014, 10:24:22 AM
  • tekniker974: :nervous-happy:kimse yok
    July 15, 2014, 01:19:26 PM

* Recent Posts

Adding Forums Button to Nav bar by jirapon
[August 01, 2019, 09:07:12 AM]

Re: Board Icons by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 04:03:41 PM]

MOVED: Czech translation???? by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 30, 2019, 03:04:51 PM]

Board Icons by jirapon
[July 30, 2019, 07:28:44 AM]

Re: Thankyou Simpleportal, by ♦ Ninja ZX-10RR ♦
[July 29, 2019, 09:41:29 AM]

If you're interested in helping other members with support requests, consider joining the Community Support Helpers group.

Author Topic: Türkçe Bölümü Hakkında  (Read 15397 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
  • just looking for own old energy
  • SMF Version: None
  • SP Version: None
Türkçe Bölümü Hakkında
« on: March 26, 2010, 07:47:34 PM »
Öncelikle Hoşgeldiniz,

SimplePortal, Simple Machines Forum (SMF) için geliştirilen bir portal sistemidir. Sürekli gelişmesi, yeni özelliklerle çekici hâle gelmesinin yanında hep basit kalmıştır/kalacaktır... İşte size SimplePortal'ı çekici kılan birkaç özellik:

Kolay Yüklenme
SimplePortal'ı SMF forumunuza kurmak istenmeyecek kadar kolaydır. Yapmanız gereken sadece forumunuzun Paket Yönetici'ni açıp, güncel SimplePortal paketini bir modifikasyon gibi kurmaktır. Karmaşık işlemlerle sizi daha fazla yoramadığımız için özür dileriz... :D

İnanılmaz Tema Desteği
SimplePortal'ın basit ama güçlü yapısı size geniş çaplı bir tema desteği de sağlar. SimplePortal'ı, sadece bir buton ekleyerek, ayırt etmeksizin tüm SMF temaları ile kullanabilirsiniz.

Profesyonel Destek
SimplePortal iyi bilinen destek ekibi ile yüksek kalitede profesyonel destek sağlanır. Ayrıca SimplePortal'ın kurucusunun da bir Türk olması, yani DEVlerden birisi olması SimplePortal'ın kusursuz bir desteğe sahip olduğunuzun başlıca göstergesidir.

Türkçe Destek Bölümünün Kullanımı
Türkçe bölümü toplamda dört bölüm etrafında toplanmış, daha düzenli bir bölüm haline getirilmesi amaçlanmıştır. Bunlar;
  • Ana Bölüm » SimplePortal'ın kendi özellikleri veya kendisiyle ilgili sorunlarda destek alabileceğiniz bölüm
    • Kurulum ve Güncelleme » SimplePortal'ı yükleme/güncelleme/kaldırma sorunlarınız için destek alabileceğiniz bölüm
    • Kişiselleştirme » SimplePortal için yazılmış kişilselleştirici bloklar/modlar/sayfalar veya bunlar hakkında sorunlarınız, yeni blok/modl/sayfa istekleriniz için destek alabileceğiniz bölüm
    • Dökümantasyon » SimplePortal'ı kullanım/kişilselleştirme ile ilgili rehberlerin bulunduğu bölüm

Lütfen bölümleri yukarıdaki işlevlerine göre kullanmaya özen gösterin. Ve soru sormadan önce mutlaka Arama yapın.

Bölümle ilgili aklınıza takılan soruları bu başlık altından yazabilirsiniz.

Saygılar,
-grafitus.
« Last Edit: March 06, 2011, 09:26:31 AM by grafitus »
my modsI don't reply support PMs. Please use support forums.

Offline Mithotyn

• Jr. Member
  • **
  • SMF Version: 2.0.2
  • SP Version: 2.3.5
Re: Türkçe Bölümüne Giriş
« Reply #1 on: March 26, 2010, 08:13:15 PM »
Teşekkür ederim grafitus.

Sinan için zaten söyleyecek bir söz bulamayız : )

Offline tc bolubeyi

• Sr. Member
    • temrinlerim.org
  • SMF Version: 2 RC3
  • SP Version: 2.3.3
« Reply #2 on: March 26, 2010, 08:46:12 PM »
Öyle de. Mevcut bloklar benim için yetersiz kalıyor. Tepe ve dip bloklar yok. Umarım yeni çıkacak sürümde sol, üst,  ve sağ blokların hemen üzerinde bir bloğa ihtiyacım var. Aynı şekilde sol, sağ, ve alt blokların hemen altında bir dip bloğa da ihtiyaç var.

Offline Freezer

• Semi Newbie
  • *
    • Fiat Club
  • SP Version: 2.3.2
« Reply #3 on: March 27, 2010, 04:01:32 AM »
evet mevcıt bloklar benım ıcınde yetersız kalmakta sole bır sey yapılabılırmı acaba

portal saf halde olucak ve bız ıstedıgımız seylerı portala entegre edebılecegız mesela benım forumumda ben makale sıstemını kullanmıyorum gereksız cunku sadece on sayfaya forum ıcerısınden haberlerı tasıyorum download kısmı galerı kısmın hıc kullanmıyorum bunları yenı surum ıcerısınden cıkarıp standart bır surum olusturabılırmıyız ? orneklemek gerekırse ;

standart portal olucak
makaleler ıstenırse mod olarak yuklenıcek
galerı mod olarak yuklenıcek
download kısmı mod olarak yuklenıcek
anında mesajlasma (shoutbox ) mod olarak yuklenıcek
bu tarz bır seyden bahsedıyorum

Offline grafitus

• Board Moderators
  • *
  • just looking for own old energy
  • SMF Version: None
« Reply #4 on: March 27, 2010, 04:46:01 AM »
Sanırım Mithotyn dışındaki arkadaşlar konuyu yanlış anlamışlar. :) Neyse, butür sorulara da cevap verelim...

Mevcut bloklar benim için yetersiz kalıyor. Tepe ve dip bloklar yok. Umarım yeni çıkacak sürümde sol, üst,  ve sağ blokların hemen üzerinde bir bloğa ihtiyacım var. Aynı şekilde sol, sağ, ve alt blokların hemen altında bir dip bloğa da ihtiyaç var.
SimplePortal'a varsayılan bloklar eklenirken kullanıcıların kullanma olasılığı en yüksek olan modifikasyonlar seçiliyor. SimplePortal'ı basit yapan da bu. :nervous-happy: Tepe ve dip bloklarda 2.4 sürümünden sonra eklenecek diye umuyorum.

portal saf halde olucak ve bız ıstedıgımız seylerı portala entegre edebılecegız mesela benım forumumda ben makale sıstemını kullanmıyorum gereksız cunku sadece on sayfaya forum ıcerısınden haberlerı tasıyorum download kısmı galerı kısmın hıc kullanmıyorum bunları yenı surum ıcerısınden cıkarıp standart bır surum olusturabılırmıyız ?
İnanın ki bu düşünülenden çok daha zor olacaktır. bolubeyi'ne de yazdığım gibi, SimplePortal varsayılan bloklar veya özellikler eklenirken kullanıcıların kullanma olasılığı en yüksek olan modifikasyonlar seçiliyor. Sohbet kutusu, sayfalama, makaleler özelliği bir portalın olmazsa olmazlarındandır. Zaten her özellik isteğinize göre kapatılabiliyor/silinebiliyor...
my modsI don't reply support PMs. Please use support forums.

Offline Freezer

• Semi Newbie
  • *
    • Fiat Club
« Reply #5 on: March 27, 2010, 05:24:37 AM »
tabııkı ole oldugunu bılıyorum haklısınız her kullanıcı her ozellıgı kullanıcak dıye bır sey yok ben fıkrımı soledım

Offline [SiNaN]

• Mr. SimplePortal
  • Developer
  • *
  • SMF Version: 2.0.15
  • SP Version: 2.3.7
Re: Türkçe Bölümü Hakkında
« Reply #6 on: April 01, 2010, 09:47:20 AM »
Öyle de. Mevcut bloklar benim için yetersiz kalıyor. Tepe ve dip bloklar yok. Umarım yeni çıkacak sürümde sol, üst,  ve sağ blokların hemen üzerinde bir bloğa ihtiyacım var. Aynı şekilde sol, sağ, ve alt blokların hemen altında bir dip bloğa da ihtiyaç var.

Bunu bir süre önce yazdım ama 2.4 sürümüyle beraber eklenecek pakete.

evet mevcıt bloklar benım ıcınde yetersız kalmakta sole bır sey yapılabılırmı acaba

portal saf halde olucak ve bız ıstedıgımız seylerı portala entegre edebılecegız mesela benım forumumda ben makale sıstemını kullanmıyorum gereksız cunku sadece on sayfaya forum ıcerısınden haberlerı tasıyorum download kısmı galerı kısmın hıc kullanmıyorum bunları yenı surum ıcerısınden cıkarıp standart bır surum olusturabılırmıyız ? orneklemek gerekırse ;

standart portal olucak
makaleler ıstenırse mod olarak yuklenıcek
galerı mod olarak yuklenıcek
download kısmı mod olarak yuklenıcek
anında mesajlasma (shoutbox ) mod olarak yuklenıcek
bu tarz bır seyden bahsedıyorum

SimplePortal 2.4 veya 2.5 sürümlerinde bloklar için daha modüler bir yapı kullanılacak. SimplePortal 3.0'da (eğer yazılacak olursa) bahsettiğiniz gibi tümüyle modüler bir yapı düşünüyoruz.

Ama şu an için Makaleler ve Sohbet Kutusu modülleri kullanmadığınız sürece sisteminize zaten bir yük yüklemez. Galeri ve İndirme (Downloads) modüllleri zaten yok.
And slowly, you come to realize... It's all as it should be...

Offline Freezer

• Semi Newbie
  • *
    • Fiat Club
« Reply #7 on: April 02, 2010, 01:57:24 AM »
anladım sınan elıne saglık cok guzel calısan bır portal memnunum

her gun bakıyorum artık su yenı surumu bır cıkarıverın ya :nervous-happy:

Offline nidyatemha

• Semi Newbie
  • *
  • SMF Version: 2 RC2
  • SP Version: 2.3.3
« Reply #8 on: November 17, 2010, 04:56:00 PM »
portalı başarıyla kuruyorum fakat yönetim panelinde gözükmüyor. yardımcı olur musunuz lütfen

Offline zugasi_61

• Semi Newbie
  • *
    • Oyalaniyoruz
  • SMF Version: 1.1.10
« Reply #9 on: February 05, 2012, 06:28:23 PM »
Kurucularinda türk oldunu duyunca gögsüm kabardı. Helal olsun ..